“Σήμερα γάμος γίνεται, χαρά στο σπιτικό μας” – Αναβίωση παραδοσιακού γάμου στο Λαγκαδά
Ο Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος Λαγκαδά, σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Λαγκαδά, διοργανώνουν την καθιερωμένη εκδήλωση για τη λήξη της χρονιάς, με την παρουσία όλων των χορευτικών τμημάτων.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Πρόκειται για μια μουσικοχορευτική παράσταση, στη διάρκεια της οποίας θα παρουσιαστούν ήθη και έθιμα του παραδοσιακού γάμου, καθώς και χοροί από τέσσερις περιοχές: Λαγκαδά, Λητή, Άσσηρο και Θράκη.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/1f449.png)
Δεν υπάρχουν σχόλια