"Τα Μωρα Τα Φερνει Ο Πελαργος" στο Πολιτιστικό Κέντρο «Αλέξανδρος»
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjEi-3JWgpY4x2B5ua55sPx1Liw90sgIO2DYT9VDjdYW0trRfMp4zNAFzove3KLq7fqHo1yWvNAt35OLsyn_GXhymHR_UAKKTNcvri64Sl9OUFIAhor-fCaWzmlcoMRb7jhw1yRNdKxoStt/s400/%25CE%25A4%25CE%2591+%25CE%259C%25CE%25A9%25CE%25A1%25CE%2591+%25CE%25A4%25CE%2591+%25CE%25A6%25CE%2595%25CE%25A1%25CE%259D%25CE%2595%25CE%2599+%25CE%259F+%25CE%25A0%25CE%2595%25CE%259B%25CE%2591%25CE%25A1%25CE%2593%25CE%259F%25CE%25A3+%25281%2529.jpg)
Λίγα λόγια για το έργο:
Στα χρόνια της κατοχής στις παρυφές της θεσσαλονίκης εξελίχθηκε μια συγκινητική, κωμικοτραγική ιστορία. Μόνιμη συντροφιά των ανθρώπων της πόλης, η ανάγκη. Ανάγκη για τροφή, για στέγη, για υγεία, για ασφάλεια ζωής. Ανάγκη για εξασφάλιση της επιβίωσης. Ανάγκη μαζί και ελπίδα, ότι απέναντι στους άδικους νόμους του πολέμου θα υπερισχύσουν η αγάπη και η αλληλεγγύη της ανθρώπινης φύσης.
Παίζουν οι : Αλμπέρτο Σεβή , Αλίκη Άντζελ , Αλμπέρτο Πέρεζ , Γωγώ Ασβεστά , Σολ Γκερσόν , Σαλίνα Μαίρ , Γιώργος Κεμεκενίδης , Δαυίδ Ναχμίας , Χρήστος Βυρώζης , Μίνα Αμανατίδου και Σάμι Πέρεζ.
Αντί εισιτηρίου θα συλλέγονται: τρόφιμα μακράς διαρκείας, χαρτικά – απορρυπαντικά – είδη προσωπικής υγιεινής – για την Ελληνική Ομάδα Διάσωσης
ΣΑΒΒΑΤΟ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ|ΩΡΑ 20.00΄|ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ| ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ «ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ» (Εθνικής Αμύνης 1)
Ακολουθήστε μας στο Facebook
Δεν υπάρχουν σχόλια