Εργαστήρι Χριστουγεννιάτικων χειροποίητων κατασκευών για ενήλικες
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhPokwpTsrSyX0b2KTZX7b-msipU_vSQ1uYNj13jgMH7420Y4QnHabUaPV_EKgtnSOpFPbbQh_ZMoSH14KBvO_Z93FCayEijLMlcXiMtXossdlukGjQL2M3LlINqCE3t637ezhjuP9v5s_P/s320/77428468_2845754582318637_7069155301768822784_o.jpg)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΓΙΑ ΕΝΗΛΙΚΕΣ
🎄💥"Ελάτε να υποδεχτούμε τα Χριστούγεννα και να δημιουργήσουμε όμορφα στολίδια, διακοσμητικά και άλλες πρωτότυπες κατασκευές "🔔💥
Λαμπερά στολίδια, μοναδικά χριστουγεννιάτικα στεφάνια, διακοσμητικά αντικείμενα και ευφάνταστες γιορτινές δημιουργίες θα έχουν την ευκαιρία να φιλοτεχνήσουν οι συμμετέχοντες στο Εργαστήρι Χριστουγεννιάτικων Χειροποίητων Κατασκευών, που διοργανώνει ο Δήμος Κορδελιού Ευόσμου δια της Αντιδημαρχίας Πολιτισμού και του Τμήματος Σχεδιασμού Πολιτιστικών Δραστηριοτήτων στο πλαίσιο των εκδηλώσεων “Χριστούγεννα 2019”.
Το καλλιτεχνικό χριστουγεννιάτικο εργαστήρι είναι διάρκειας 3 ωρών, απευθύνεται αποκλειστικά σε και θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18, Πέμπτη 19 και Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου (από τις 10.00 – 13.00) στο Πολιτιστικό Κέντρο “Μελίνα Μερκούρη” στο Ελευθέριο Κορδελιό (οδός Κατσαντώνη και Καραβαγγέλη 12). Υπεύθυνη εκπαιδεύτρια Ζαχαρούλα Βουλιουκλιώτη.
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ – ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Η συμμετοχή είναι ΔΩΡΕΑΝ και λόγω του περιορισμένου αριθμού των συμμετοχών (10-12 άτομα την κάθε ημέρα) θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.
Οι δηλώσεις συμμετοχής γίνονται ηλεκτρονικά στη διεύθυνση: politismosevosmoskordelio@gmail.com
Σημειώνεται ότι οι συμμετέχοντες θα ενημερωθούν για τα υλικά που θα πρέπει να έχουν μαζί τους στο σεμινάριο.
Ακολουθήστε μας στο Facebook
Δεν υπάρχουν σχόλια