Δήμος Καλαμαριάς - Αφιέρωμα στη Μικρασιάτισσα γυναίκα
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Προσφύγων Μικρασιατών Νέας Κρήνης "Η ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ" & ο Δήμος Καλαμαριάς σας προσκαλούν την Κυριακή 13 Μαρτίου 2022 & ώρα 19.30μ.μ. στη Δημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς "Μελίνα Μερκούρη" να παρακολουθήσετε την μουσικό - θεατρική παράσταση "Αφιέρωμα στη Μικρασιάτισσα Γυναίκα".
Η Μικρασιάτισσα γυναίκα είναι η γυναίκα που διατήρησε τις παραδόσεις, υπερασπίστηκε γλώσσα και θρησκεία, δίδαξε τους χορούς, τα τραγούδια & τις αξίες της ζωής.
Ιδιαίτερη μνεία γίνεται στις Μικρασιάτισσες γυναίκες, Διδώ Σωτηρίου, Φιλιώ Χαιδεμένου, Ευτυχία Παπαγιανοπούλου & Αγγέλα Παπάζογλου.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t50/1/16/2757.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t1b/1/16/1f53a.png)
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4d/1/16/1f4de.png)
Θα τηρηθούν όλα τα υγειονομικά μέτρα έναντι του covid-19
Ακολουθήστε μας στο Facebook
Δεν υπάρχουν σχόλια